Alitalia

Linee Aeree Italiane S.p.A.,włoskie narodowe linie lotnicze z siedzibą w Rzymie. Głównym węzłem komunikacyjnym Alitalii jest rzymskie lotnisko Fiumicino , a pozostałe bardzo ważne lotniska to mediolańskie Linate oraz Malpensa . To drugie lotnisko jeszcze na początku tego roku było na równi z Fiumicino, jednak zarząd postanowił przenieść więszkość floty właśnie do Rzymu. W 2007 roku z usług włoskiej linii lotniczej skorzystało 26,6 milionów pasażerów. Alitalia jest członkiem sojuszu SkyTeam , którego była głównym założycielem.

Historia Alitalia

Włoskie narodowe linie lotnicze zostały założone 16 września 1946 roku. Nazwa pochodzi od słów ali, czyli skrzydła oraz Italia, czyli Włochy. Pierwszy lot odbył się 5 maja 1947 roku z Turynu do Katanii oraz Rzymu . Rok później samoloty Alitalii łączyły już Mediolan z miastami w Ameryce Południowej. Właścicielami Alitalii są: w 49% włoskie Ministerstwo Transportu , 49% należy do akcjonariuszy oraz 2% do holdingu Air France-KLM.

Destynacje i flota


Samoloty Alitalii obsługują loty do 101 miast na całym świecie, w tym również do Polski. Jedynym lotniskiem w naszym kraju, na którym można skorzystać z usług Alitalii jest warszawskie Okęcie .

W skład floty włoskich linii lotniczych wchodzi 181 samolotów, w tym głównie Boeingi, Airbusy oraz samoloty McDonnell Douglas.

Informacje dla pasażerów

Pasażerowie Alitalii mogą zabrać na pokład bagaż podręczny o wadze mniejszej niż 5 kg i dodatkowo 20 kg bagażu nadawanego do luku bagażowego lub dwie sztuki bagażu, po 23 kg , jeśli lot jest do USA bądź Kanady.

Adres kontaktowy:

Nowy Świat 64,

00-357 Warszawa

Tel: +48225566866

Zobacz także inne linie