Finnair

Finnair jest narodową linią lotniczą Finlandii. Jest to piąta najstarsza nieprzerwanie działająca linia lotnicza na świecie. Siedzibą Finnair jest helsińskie lotnisko Vantaa. Z usług fińskiego przewoźnika korzysta każdego roku ponad 8 milionów pasażerów. Linia jest członkiem sojuszu linii lotniczych oneworld.

Historia Finnair

Finnair założeno w 1923 roku, jako Aero O/Y , a pierwszy lot odbył się 20 marca 1924 roku z Helsinek do Tallina. Nazwa Finnair, które obowiązuje nieprzerwanie do dziś, została zaadaptowana w 1953 roku. Finnair może się pochwalić, że jej samoloty jeszcze nigdy podczas lotów międzynarodowych nie miały wypadku, w którym zginęliby ludzie.

Destynacje i flota

Samoloty Finnair latają do 65 miast na całym świecie. Linia posiada szczególnie bogatą ofertę lotów do Azji i Europy . Dodatkowo obsługuje jeszcze 3 loty do USA i Kanady (Boston, Nowy Jork, Toronto). Do Polski fińskie samoloty latają do Gdańska, Warszawy oraz sezonowo do Krakowa .

W skład floty Finnair wchodzi 66 samolotów. Linia posiada Airbusy, Boeingi, Embraery oraz samoloty McDonnell Douglas.

Informacje dla pasażerów

Pasażerowie korzystający z usług Finnair mogą zabrać na pokład samolotu bagaż podręczny o wadze nieprzekraczającej 8 kg . Bagaż rejestrowany może ważyć do 20 kg, lub 2x23 kg jeśli lot jest do USA bądź Kanady.

Telefon kontaktowy:

+48226503922

Zobacz także inne linie