Royal Air Maroc

Royal Air Maroc (RAM), to marokańska narodowa linia lotnicza. Jej główna siedziba oraz węzeł komunikacyjny znajduje się na lotnisku w Casablance. W 2007 roku z jej usług skorzystało 6,3 milionów pasażerów, co było trzecim wynikiem w całej Afryce.

Historia Royal Air Maroc


Linia została założona w 1953 roku jako Compagnie Cherifienne des Transports Aeriens (CCTA). W 1957 roku, rok po ogłoszeniu niepodległości Maroka, linia przyjęła nazwę, funkcjonującą do dziś - Royal Air Maroc . W kolejnych latach RAM systematycznie się rozwijał. W 2004 roku uruchomił tanią linię lotniczą - Atlas Blue. W 2005 roku władze marokańskie doszły do porozumienia z Unią Europejską o wolnym dostępie do przestrzeni powietrznej. Dla linii oznacza to szansę rozwoju, ale także wzmożoną konkurencję ze strony tanich europejskich przewoźników. Royal Air Maroc, jest w 95% własnością marokańskiego rządu.

Destynacje i flota


Samoloty Royal Air Maroc latają do 80 miast na 4 kontynentach. Najlepiej rozbudowaną siatkę połączeń linia posiada na terenie Afryki oraz Europy Zachodniej (m.in. 16 miast na terenie Maroka, 11 miast francuskich, 6 hiszpańskich). Poza tym, samoloty RAM, latają do: Abu Zabi, Dubaju, Bejrutu, Dżedda, Rijadu, Brukseli, Dusseldorfu, Franfurtu, Bologni, Mediolanu, Rzymu, Turynu, Amsterdamu, Lizbony, Genewy, Stambułu, Londynu, Montrealu oraz Nowego Jorku.

W skład floty należącej do Royal Air Maroc wchodzi łącznie 46 samolotów. Jest to 5 Airbusów oraz 41 Boeingów.

Informacje dla pasażerów


Pasażerowie korzystający z usług linii lotniczej Royal Air Maroc, mogą zabrać na pokład bagaż podręczny o wadze do 5 kg oraz nadać do luku bagażowego, bagaż nie większy niż 20 kg, bądź 2 sztuki bagażu po 23 kg każda jeśli lot jest do/z USA lub Kanady.

Zobacz także inne linie