Air France

AFR, Compagnie nationale Air France , czyli francuskie linie lotnicze zostały założone 7 października 1933 roku z połączenia kilku innych istniejących we Francji przewoźników lotniczych. Od 5 maja 2004 roku, po połączeniu z holenderskimi liniami KLM , należą do holdingu Air France-KLM. Głównym węzłem komunikacyjnym Air France jest paryskie lotnisko Charles de Gaulle . Innymi istotnymi dla linii lotniskami są: podparyskie lotnisko Orly , lotnisko Lyon Saint-Exupery oraz lotnisko Nice Cote d'Azur. Air France jest członkiem sojuszu SkyTeam.

Historia Air France


Historia linii rozpoczyna się 7 października 1933 roku, kiedy to z połączenia kilku innych linii operujących do tej pory na terenie Francji stworzono jedną i nazwano ją Air France . Po II Wojnie Światowej Air France bardzo prężnie się rozwijała i w 1946 roku łączna długość oferowanych połączeń wynosiła 160000 km , co było światowym rekordem w tamtym czasie. W kolejnych dziesięcioleciach rozwój Air France przebiegał w sposób płynny, co pozwalało jej zawsze plasować się w czołówce linii lotniczych na całym świecie. 5 maja 2004 roku doszło do połączenia Air France i holenderskiego KLM , dzięki czemu holding ten jest teraz jednym z największych przewoźników lotniczych.

Destynacje i flota


Samoloty Air France latają do 185 miast w 83 krajach na wszystkich kontynentach . Przewoźnik ma w swej ofercie także loty do Polski. Większość zagranicznych połączeń wykonywanych jest z portu lotniczego Charles de Gaulla w Paryżu. Poza tym lotniskiem za granicę samoloty Air France latają jeszcze z paryskiego Orly oraz Lyon-Saint-Exupéry.

Flota Air France składa się z Boeingów i Airbusów. Łącznie Francuskie Linie Lotnicze dysponują na własność 256 samolotami.

Informacje dla pasażerów

Pasażerowie Air France mogą zabrać na pokład samolotów do 12 kg bagażu podręcznego. Dodatkowo bagaż rejestrowany może mieć wagę do 20 kg lub dwie sztuki bagażu, po 23 kg każda jeśli lot jest do USA bądź Kanady .

Adres kontaktowy:

ul. Nowy Świat 64,

00-357 Warszawa

Tel: +48225566400

Zobacz także inne linie