Air Canada

Air Canada to kanadyjska narodowa linia lotnicza. Jej siedziba mieści się w Montrealu. Obecnie ma loty na trasach do 160 miast na całym świecie. Air Canada to członek i jeden z założycieli sojuszu Star Alliance.

Historia Air Canada

Największym hubem Air Canada jest lotnisko w Toronto . Dodatkowe huby znajdują się na lotniskach w Calgary, Montrealu oraz Vancouver . Kanadyjska linia lotnicza została założona 11 sierpnia 1936 roku jako Trans-Canada Airlines . Pierwszy lot pasażerski miał miejsce 1 września 1937 roku, kiedy to dwójka pasażerów przeleciała z Vancouver do Seattle. Nazwa Air Canada funkcjonuje od 1 stycznia 1965 roku.

Destynacje i flota

Samoloty Air Canada dolatują na każdy kontynent prócz Afryki. Szczególnie bogata jest siatka połączeń na terenie Kanady, Stanów Zjednoczonych oraz Karaibów. W Europie Air Canada lata jedynie do 10 miast i nie ma wśród nich żadnego poskiego miasta. Na trasach po Ameryce Północnej i Karaibach loty obsługuje również należąca do Air Canada , linia Air Canada Jazz.

W skład floty Air Canada (wliczając Air Canada Jazz ) wchodzą 333 samoloty i pod tym względem jest to 8 wynik na całym świecie. Samoloty należące do Air Canada to Airbusy, Boeingi i Embraery, a do Air Canada Jazz należą 133 Bombrardiery .

Informacje dla pasażerów

Pasażerowie Air Canada mogą zabrać na pokład bagaż podręczny o wadze nieprzekraczającej 10 kg oraz nadać do luku bagażowego 2 sztuki bagażu po 23 kg każda.

Adres kontaktowy:

Air Canada
c/o GLOBAIR POLSKA SP.ZO.O
ul. Marszałkowska 28
00-576 Warsaw
POLAND

Tel: +48226968521

Zobacz także inne linie