Air Berlin

Air Berlin PLC & Co. Luftverkehrs KG, znana jako Air Berlin, to druga największa w Niemczech, po Lufthansie linia lotnicza. Jest tanią linią lotniczą i oferuje głównie połączenia do znanych śródziemnomorskich kurortów oraz do największych europejskich miast z 20 niemieckich lotnisk. W 2007 linia przewiozła około 28,2 mln pasażerów.

Historia Air Berlin

Główną bazą samolotów Air Berlin jest lotnisko Berlin-Tegel . Poza tym lotniska: Dusseldorf, Nuremberg, Monachium oraz Son Sant Joan na Majorce są dla Air Berlin hubami. Air Berlin powstało w 1978 roku i od początku swojej działalności obsługiwało loty do śródziemnomorskich kurortów oraz na Wyspy Kanaryjskie .

Destynacje i flota

Samoloty Air Berlin docierają do ponad 130 miast w Europie, Azji, Ameryce Północnej oraz Afryce . W Polsce Air Berlin lata tylko na warszawskie Okęcie , skąd oferuje połączenia z afrykańskimi Windhoek i Kapsztadem , tajlandzkimi lotniskami w Bangkoku i Phuket oraz amerykańskim Miami .

W skład floty Air Berlin wchodzą 124 samoloty , a 155 następnych jest już zamówione. Średni wiek samolotu niemieckiej linii lotniczej to 6,1 lat. Pasażerowie Air Berlin latają głównie Airbusami oraz Boeingami . W posiadaniu są także samoloty marki Bombardier Dash 8 Q400.

Informacje dla pasażerów

Linie lotnicze Air Berlin pozwalają swoim pasażerom zabrać na pokład bagaż o wadze nieprzekraczającej 6 kg. Specyficzne są regulacje odnoszące się do bagażu rejestrowanego. Dla pobytu niedłuższego niż 28 dni pasażer może zabrać 20 kg bagażu, a jeśli pobyt przekracza 28 dni wówczas limit zwiększany jest do 30 kg. Dla lotów z i do USA i Kanady zgodnie z przepisami można zabrać dwie sztuki bagażu po 23 kg każda.

Adres kontaktowy:

Air Berlin PLC & Co. Luftverkehrs KG
Saatwinkler Damm 42-43
D-13627 Berlin

Tel: 01805 - 737 800

Zobacz także inne linie