SkyEurope Airlines Hungary

SkyEurope Airlines, to tania słowacka linia lotnicza. Jej główna siedziba oraz węzeł komunikacyjny mieści się na lotsniku w Bratysławie. Pozostałe bazy znajdują się w Pradze, Koszycach oraz Wiedniu. Obok Wizzair jest największą linią działającą w środkowo-wschodniej Europie z liczbą 3,6 milinów pasażerów w 2008 roku. W rankingu Skytrax, SkyEurope została oceniona jako najlepsza tania linia lotnicza działająca w swoim regionie oraz jako trzecia w całej Europie.

Historia SkyEurope

SkyEurope została założona w listopadzie 2001 przez Christiana Mandla i Alaina Skowronka. Pierwsze połączenie zostało zapoczątkowane 13 lutego 2002 roku i był to krajowy lot z Bratysławy do Koszyc . Do 6 kwietnia 2008 roku samoloty SkyEurope latały również do Polski .

Destynacje i flota

SkyEurope lata obecnie na 44 trasach, do 30 miast w 17 europejskich krajach. Wśród miast, do których latają samoloty SkyEurope, są: Wiedeń, Bruksela, Burgas, Sofia, Dubrownik, Split, Zadar, Larnaka, Praga, Kopenhaga, Nicea, Paryż, Ateny, Saloniki, Bari, Katania, Mediolan, Neapol, Olbia, Piza, Rzym, Wenecja, Amsterdam, Lizbona, Bukareszt, Bratysława, Koszyce, Poprad, Alicante, Barcelona, Malaga, Stambuł, Londyn oraz Manchester.

SkyEurope posiada we własnej flocie 4 samoloty typu Boeing 737-700s i jest to najnowocześniejsza flota spośród wszystkich tanich linii lotniczych. Oprócz tych samolotów, SkyEurope korzysta z wydzierżawionych samolotów.

Informacje dla pasażerów


Pasażerowie korzystający z usług linii lotniczej SkyEurope mogą zabrać na pokład bagaż podręczny o nieokreślonej wadze (wystarczająco lekki żeby można go było bezpiecznie wsadzić na półkę nad siedzeniami) oraz nadać do luku bagażowego, bagaż o wadze niewiększej niż 20 kg.

Adres kontaktowy:
SkyEurope Airlines, a. s.
Ivánska cesta 30/B
P.O.Box 24
820 01 Bratislava 21
Slovakia
Tel: +421233017301

Zobacz także inne linie