Odkryj Królestwo Faraonów (Kair)

Kair to jedno z największych miast na świecie, w którym mieszka kilkanaście milionów ludzi. To miasto wielkich kontrastów, bieda miesza się tu z niewyobrażalnym bogactwem. Już w XIX wieku Kair stał się bardzo ważnym na świecie centrum turystycznym. Decyduje o tym gorący klimat oraz bliskość fascynujących zabytków.

Zwiedzanie Kairu

kair_zabytek_150 Będąc w Kairze obowiązkowym punktem wycieczki są piramidy i Sfinks . Są to obiekty utożsamiane z Egiptem na całym świecie. Ich popularność nie jest przereklamowana, są to zabytki unikatowe na skalę światową . W samym Kairze najważniejsze jest Muzeum Egipskie , czyli muzeum starożytności. Możemy w nim podziwiać m.in. wyposażenia z grobowca faraona Tutenchamona , w tym jego słynną złotą maskę , kolekcję portretów fajumskich, królewskie mumie, posągi faraonów, ich żon oraz bogów i bogiń egipskich.

Rozrywka w Kairze

kair_rozrywka_150 Kair to miasto radości , życia i swobody w świecie arabskim. Mnóstwo jest tu kabaretów, kasyn i kin. Godne obejrzenia są duże sale kinowe , zachwycające starodawnymi, egipskimi wnętrzami. Najsłynniejsze z nich - Metro, Radio i Miami znajdują się w centrum miasta. W klubach dominuje orientalna muzyka i słynny taniec brzucha wykonywany przez urodziwe Egipcjanki.

Zakupy w Kairze

kair_zakupy_150 Najlepsze zakupy w Kairze robi się na tzw. sukach, czyli arabskich targach . Turyści najczęściej i najchętniej kupują biżuterię i przeróżne przedmioty robione z miedzi. Tradycyjna pamiątka z Egiptu to papirus . Najlepsze można znaleźć w "instytutach papirusu". Są one dekorowane starodawnymi wzorami zaczerpniętymi z grobowców i starych papirusów.

Zobacz także inne kierunki