Wybierz się na Karaoke do Chin (Hongkong)

Hongkong to specjalny region administracyjny Chińskiej Republiki Ludowej. Do 2047 ma zagwarantowaną autonomię i niezależność, a władzom centralnym podlega tylko w kwestii polityki zagranicznej i sił zbrojnych. Cały okręg Hongkongu składa się z 234 wysp , z czego 25% ich powierzchni jest zabudowane, a resztę stanowią parki i rezerwaty przyrody.

Zwiedzanie Hongkongu

hongkong_zabytek_150 Hongkong to jedno z najgęściej zaludnionych miejsc na świecie (ok. 6300 osób na km2). Budynki mające mniej niż kilkanaście pięter stanowią ogromną rzadkość w krajobrazie miasta. Większość budynków powstałych w czasach kolonialnych została zniszczona. W ich miejsce jak grzyby po deszczu wyrastają coraz to nowe drapacze chmur . Najlepszy widok na panoramę miasta roztacza się ze wzgórza Victorii . Widok zarówno w dzień jak i w nocy jest bardzo imponujący. Poza tym w Hongkongu warto wybrać się do dzielnicy chińskiej oraz Centrum Kultury Hongkongu.

Rozrywka w Hongkongu

hongkong_rozrywka_150 W mieście, w którym mieszka ponad 6 milionów ludzi , każdy znajdzie odpowiednią rozrywkę dla siebie. Chińczycy kochają zabawę w karaoke i w wielu klubach śpiewanie (na szczęście w znacznej mierze po angielsku) jest najważniejszą atrakcją wieczoru. Jeśli ktoś nie przepada za śpiewaniem, może pobawić się i potańczyć na dyskotekach.

Zakupy w Hongkongu

hongkong_zakupy_150 W Hongkongu co roku w okresie wakacji odbywa się Hong Kong Shopping Festival, który przyciąga do miasta około 6 milionów turystów! W ciągu kilku letnich tygodni Hongkong zmienia się w światową stolicę wyprzedaży , promocji i obniżek cen . W tym czasie odbywa się również wiele imprez towarzyszących, m.in. Aqua Fantasia - połączenie muzyki i obrazu na tle kaskad wody.

Zobacz także inne kierunki