Irlandzka Muzyka, Tańce i Ciemne Piwo (Dublin)

Dublin to jedno z największych polskich miast poza granicami naszego kraju. Stolica kraju położnego na zielonej wyspie, to drugi dom dla wielu naszych rodaków. Oprócz wysokich zarobków Irlandia przyciąga również pod względem turystycznym. Piękne krajobrazy irlandzkiego wybrzeża niejednemu zapierają dech w piersiach, a zabytki i klimat Dublina zachwycają turystów z całego świata.

Zwiedzanie Dublina

 Dublin to miasto, którego dzisiejszy wygląd został ukształtowany głównie w XVIII i XIX wieku. Z tamtego okresu pochodzi spora część zabudowy miasta. Do najciekawszych miejsc należą: • Trinity College , w którym możemy podziwiać słynne manuskrypty z roku 800 - Book of KellsKatedra św. PatrykaBank of IrelandPhoenix Park, największy miejski park w Europie (8km2) • Browar Guinessa Ponadto w Dublinie znajduje się sporo muzeów zawierających cenne zbiory z Muzeum Narodowym (obrazy m.in. Tycjana i Rembrandta ) na czele.

Rozrywka w Dublinie

 Dublin jak każde większe miasto europejskie ma bogatą ofertę na czas wolny. Będąc w Irlandii koniecznie odwiedź jeden z tradycyjnych pubów . W samym Dublinie jest ich około 800! W niektórych oprócz spożywania słynnego Guinessa możemy podziwiać irlandzką muzykę i tańce . W centrum miasta znajdują się ponadto liczne kluby taneczne.

Zakupy w Dublinie

 Typową dzielnicą handlową Dublina są okolice O’Connell Street. Mieści się tu m.in. dom towarowy Clery’s oraz księgarnia Eason’s. Na zakupy możemy wybrać się również do dzielnicy Temple Bar , gdzie obok najwytworniejszego domu towarowego w mieście (Brown Thomas ), możemy również kupić tradycyjne wyroby irlandzkie, takie jak wełny, ceramikę, czy kryształy.

Zobacz także inne kierunki