Piłkarskie Emocje i Zabawa do Białego Rana (Barcelona)

Barcelona to jedno z najładniejszych miast w Europie. Jest to stolica wspólnoty autonomicznej Katalonii . Gorący śródziemnomorski klimat, zabytki i inne atrakcje rokrocznie przyciągają miliony turystów.

Zwiedzanie Barcelony

barcelona_zabytek_150 Najbardziej rozpoznawalnymi zabytkami Barcelony są Sagrada Familia (wciąż niewybudowana świątynia o szalonych kształtach, bogatych w kolorowe mozaiki, ceramiczne ozdoby i motywy roślinne) i stadion Nou Camp (jeden z największych stadionów piłkarskich świata, na którym gospodarzem jest słynna FC Barcelona ). Inne miejsca przyciągające turystów to:
? La Rambla (główna ulica miasta pełna ulicznych przedstawień, straganów i kawiarenek)
? Montju?c (wzgórze żydowskie, na którym znajduje się m.in. Palau Nacional)
? Położone 40km od miasta góry Montserrat z klasztorem benedyktynów
? Muzeum Picassa
? Kamienice o niekonwencjonalnych kształtach projektowane przez Antonio Gaudiego

Rozrywka w Barcelonie

barcelona_rozrywka_150 Barcelona to wspaniałe miejsce dla ludzi młodych i takich, którzy lubią się dobrze bawić . Niezliczona ilość dyskotek sprawia, że zabawa kończy się na długo po wschodzie słońca. To miasto w którym śpi się częściej w dzień niż w nocy. Bliskość znanych kurortów nadmorskich zapewnia rozrywki w dzień. W Barcelonie i okolicach możemy spróbować sił w jednym z wielu sportów wodnych .

Zakupy w Barcelonie

barcelona_zakupy_150 Niemal każdy kibic piłkarski w pierwszej kolejności udaje się na Camp Nou , do sklepu z pamiątkami klubu piłkarskiego ? FC Barcelona . Charakterystyczne granatowo ? czerwone barwy są znakiem rozpoznawczym drużyny dumy Katalonii . W Barcelonie , szczególnie w okresie wyprzedaży, możemy dokonać zakupów w bardzo atrakcyjnych dla nas cenach.

Zobacz także inne kierunki