Podziwiaj Wspaniałe Drapacze Chmur (Chicago)

Chicago jest drugim co do wielkości po Warszawie skupiskiem Polaków na świecie. Oczywiście jest tak z powodu setek tysięcy Polaków, którzy tam wyemigrowali i osiedlili się z własnymi rodzinami. Chicago to także jedna z największych metropolii w Stanach Zjednoczonych, którą rocznie odwiedzają miliony turystów.

Zwiedzanie Chicago

chicago_zabytek_150 Do największych atrakcji Chicago zalicza się m.in. Sears Tower, który jest najwyższym budynkiem w Stanach Zjednoczonych . Dysponuje on tarasem widokowym na 103 piętrze , skąd przy dobrej widoczności możemy dostrzec miejsca oddalone nawet o 75 km. Stąd też najlepiej jest podziwiać architekturę ?wietrznego miasta?. Będąc w Chicago warto wybrać się do polskiej dzielnicy, a także do charakterystycznego China Town . W mieście jest również mnóstwo muzeów, m.in. The Art Institute of Chicago , w którym można podziwiać światowe arcydzieła malarstwa.

Rozrywka w Chicago

chicago_rozrywka_150 Nocne życie w Chicago jest bardzo urozmaicone. W niezliczonej ilości klubach możemy bawić się przy każdego rodzaju muzyce. Ciekawą atrakcją w czasie wolnym może być również wyjście na mecz ligi NBA z udziałem Chicago Bulls . W czasie dnia można wybrać się do wesołego miasteczka ? Six Flags Great America , gdzie możemy wyszaleć się na zwariowanych ?roller coasterach?.

Zakupy w Chicago

chicago_zakupy_150 Dzięki słabnącemu kursowi dolara zakupy za ?wielką wodą? stają się bardzo atrakcyjne. Dotyczy to niemal wszystkich produktów. Artykuły elektroniczne często są nawet kilkukrotnie tańsze niż u nas a do tego otrzymujemy większy wybór. Również Panie znajdą coś dla siebie, tysiące butików, gdzie ubrania od światowej sławy projektantów można kupić w bardzo przestępnych cenach!

Zobacz także inne kierunki