Poznaj Piękno Miasta Aniołów (Los Angeles)

Los Angeles , nazywane Miastem Aniołów, to drugie co do wielkości miasto w Stanach Zjednoczonych. Położone jest na zachodnim wybrzeżu USA, w stanie Kalifornia . Znane jest przede wszystkim z takich miejsc jak Hollywood czy Beverly Hills , które kojarzą się wszystkim z gwiazdami filmu i luksusowym życiem.

Zwiedzanie w Los Angeles

los_angeles_zabytek_150 Los Angeles nie może się pochwalić wybitnymi zabytkami architektury, ponieważ jest to miasto bardzo młode. Możemy za to poczuć tutaj historię kina i filmu. Wybierając się na Hollywood Boulevard zobaczymy m.in. słynną Aleję Gwiazd oraz Muzeum Figur Woskowych. W Los Angeles znajduje się sporo innych muzeów, z których najciekawsze to The Getty Center (umieszczone na szczycie gór Santa Monica, z fascynującymi widokami na miasto i ocean oraz kolekcją dzieł sztuki) oraz Page Museum at La Brea Discoveries (muzeum paleontologiczne). Ponadto w Mieście Aniołów warto wybrać się na wycieczkę sławnymi Street Rod Limo , by podziwiać rezydencje kilkudziesięciu gwiazd filmowych .

Rozrywka w Los Angeles

los_angeles_rozrywka_150 Miasto znane jest ze swoich przepięknych, piaszczystych plaży . Jest to idealne miejsce dla ludzi, którzy kochają surfing i inne sporty wodne. Wybrzeże Los Angeles oferuje wiele atrakcji turystom zarówno w czasie dnia jak i nocy.

Zakupy w Los Angeles

los_angeles_zakupy_150 Dzięki słabnącemu kursowi dolara zakupy za ?wielką wodą? stają się bardzo atrakcyjne . Dotyczy to niemal wszystkich produktów. Artykuły elektroniczne często są nawet kilkukrotnie tańsze niż u nas a do tego otrzymujemy większy wybór. Również Panie znajdą coś dla siebie, tysiące butików, gdzie ubrania od światowej sławy projektantów można kupić w bardzo przestępnych cenach! Najbardziej znanym centrum handlowym jest Hollywood & Highland , które dzięki lokalizacji na Hollywood Boulevard przyciąga tysiące turystów z całego świata.

Zobacz także inne kierunki