Rafa Koralowa i Ekscytująca Australia (Sydney)

Sydney jest największym i najważniejszym miastem Australii . Jest centrum finansowym, handlowym, transportowym i kulturalnym oraz popularnym centrum turystycznym. Sydney zostało założone w 1788 roku przez Arthura Phillipa, dowódcę pierwszej brytyjskiej floty, która przybyła na Australię.

Zwiedzanie Sydney


Sydney jest nowoczesną światową metropolią, w której nie brakuje zabytków i charakterystycznych miejsc, które każdy turysta powinien zobaczyć. W centrum Sydney obok wysokich wieżowców ze szkła do dziś zachowało się wiele starych domów w stylu kolonialnym z pomalowanymi cegłami. Najważniejsze miejsca Sydney :
- Opera w Sydney , charakterystyczny budynek przypominający swoim kształtem rozpięte żagle, otwartą muszlę
- Harbour Bridge , jeden z największych mostów łukowych na świecie o rozpiętości niemal 500 metrów
- The Rocks , najstarsza, historyczna dzielnica w Sydney

Rozrywka w Sydney


Opera w Sydney może pochwalić się bogatą ofertą kulturalną. Dla ludzi młodych i ciekawych życia atrakcyjnymi miejscami będą puby i dyskoteki , w których można pobawić się w międzynarodowym towarzystwie. Ponadto w Sydney znajduje się zoo, lunapark , a ciekawą atrakcją mogą być rejsy statkiem po zatoce.

Zakupy w Sydney


Australijczycy, podobnie jak Polacy, robią zakupy w wielkich "mallach". Na ulicach miasta znajdziemy równiż butiki najlepszych firm odzieżowych z całego świata.

Zobacz także inne kierunki