Odkryj Stolicę Węgier i Skosztuj Tokaja (Budapeszt)

Stolica Węgier zamieszkiwana przez prawie 2 miliony ludzi jest bardzo chętnie odwiedzanym miastem przez turystów z Polski. Bogata historia łączaca nasze narody, piękne zabytki i wyjątkowa atmosfera sprawia, że Budapeszt jest bardzo atrakcyjnym miejscem.

Zwiedzanie Budapesztu


Jak większość europejskich stolic, Budapeszt również może pochwalić się niezliczoną ilością pięknych zabytków. Aby móc spokojnie zwiedzić je wszystkie potrzeba kilku dni. Są jednak takie zabytki, których nie można po prostu pominąć będąć w Budapeszcie. Do takich zaliczyć należy:
-Zamek Królewski z XIII wieku, w którym mieści się kilka muzeów,
-gotycki kościół św. Macieja, który był miejscem koronacji królów węgierskich,
-Bazylikę św. Stefana
-Budynek węgierskiego parlamentu , który obok Westminster w Londynie jest najpiękniejszym obiektem tego typu na świecie.

Rozrywka w Budapeszcie


Budapeszt jak całe Węgry znany jest z gorących źródeł. Na jednej z wysp na Dunaju - wyspie św. Małgorzaty - znajduje się wielki kompleks balneologiczny. Jak przystało na ważną stolicę europejską Budapeszt oferuje mnóstwo wydarzeń kulkturalnych i rozrywkowych, spośród których każdy turysta może wybrać coś dla siebie.

Zakupy w Budapeszcie


Kultura robienia zakupów na Węgrzech jest bardzo podobna do polskiej. W Budapeszcie podobnie jak w Warszawie roi się od nowoczesnych centrów handlowych i hipermarketów. W zabytkowych częściach miasta znajdziemy mnóstwo sklepików z pamiątkami oraz innych, które są dosłownie wszędzie. Większość sprzedawców to młodzi ludzie, którzy bez problemu posługują się choćby podstawowymi zwrotami po angielsku lub niemiecku.

Zobacz także inne kierunki