Starożytne Atrakcje nad Morzem Śródziemnym (Rzym)

Rzym jest jednym z najpiękniejszych miast na świecie. Miejsc o porównywalnej wartości historycznej na świecie jest zaledwie garstka. Rzym , a dokładniej Watykan to także miejsce pielgrzymek ogromnej ilości katolików z całego świata. W stolicy słonecznej Italii jest mnóstwo urokliwych miejsc, nie opisanych w żadnych przewodnikach, których odkrywanie daje niezapomnianą satysfakcję.

Zwiedzanie Rzymu

rzym_zabytek_150 Najsłynniejsze zabytki Rzymu pochodzą czasów starożytnych. Do najokazalszych należą:
? Koloseum , starożytny amfiteatr, który jest symbolem miasta, rozpoznawalnym na całym świecie
? Panteon , jeden z najlepiej zachowanych starożytnych zabytków na świecie; świątynia, w której czczono wielu rzymskich bogów
? Kapitol , który w czasach starożytnych był centrum religijnym miasta
? Forum Romanum , czyli miejsce gdzie zbierali się mieszkańcy starożytnego Rzymu i decydowali o najważniejszych dla miasta sprawach
Do tego należy dodać obowiązkowe zwiedzanie Watykanu oraz jedną z najbardziej znanych na świecie fontannę ? DiTrevi . Rzym ma nam do zaoferowania znacznie więcej, dlatego na drodze każdego podróżnika to miasto powinno mieć szczególne miejsce.

Rozrywka w Rzymie

rzym_rozrywka_150 Rzym jak przystało na miasto położone nad Morzem Śródziemnym , tętni życiem przez całą dobę. Niezliczona ilość dyskotek i pubów sprawia, że ludzie lubiący się dobrze bawić kochają Rzym . Dla ludzi o nieco spokojniejszym usposobieniu Rzym dysponuje bogatą ofertą kulturalną. Tutejsze teatry, opery, sale koncertowe codziennie zachwycają turystów z całego świata.

Zakupy w Rzymie

rzym_zakupy_150 Włochy są państwem, z którego pochodzi wielu znanych na całym świecie projektantów mody. Ubrania z ich najnowszych kolekcji możemy kupić na jednej ze słynących ze swojej elegancji i charakteru handlowych ulic Rzymu. Oprócz luksusowych sklepów znajdziemy na nich również galerie sztuki, antykwariaty oraz eleganckie lokale.

Zobacz także inne kierunki