Karnawałowa Zabawa w Gorących Rytmach (Rio de Janeiro)

Rio de Janeiro , co z portugalskiego znaczy Rzeka Styczniowa, to miasto kontrastów. Z jednej strony można je zaliczyć do najnowocześniejszych metropolii świata, a z drugiej występują tu dzielnice biedy, charakteryzujące się dużą przestępczością i fatalnymi warunkami życia.

Zwiedzanie Rio de Janeiro

rio_zabytek_150 Zabytków w Rio de Janeiro próżno szukać. Jest tu jednak mnóstwo charakterystycznych miejsc, które przyciągają niezliczone rzesze turystów. Miasto słynie z olbrzymiego posągu Chrystusa Zbawiciela (32-metrowy pomnik wzniesiony na szczycie 710-metrowego wzniesienia , witający gości szeroko otwartymi ramionami; w roku 2007 został uznany jednym z siedmiu nowych cudów świata) oraz wspaniałych, piaszczystych plaż takich jak: Copacabana, Ipanema . Jak cała Brazylia, również Rio de Janeiro jest bardzo mocno związane z futbolem. Znajdujący się tu stadion Maracana , to jeden z największych tego typu obiektów na świecie.

Rozrywka w Rio de Janeiro

rio_rozrywka_150 Największą rozrywką i wydarzeniem w mieście jest odbywający się tu co roku karnawał . Parady, podczas których eksponowany jest narodowy taniec ? samba ? wprawiają w zachwyt tysiące turystów, którzy specjalnie z tej okazji goszczą w Rio. Niestety Rio de Janeiro jest miastem o sporej przestępczości i w godzinach nocnych trzeba uważać gdzie się przebywa. Mimo to gościnność i radość jaka płynie z Brazylijczyków każdemu odwiedzającemu zostaje na długo w pamięci.

Zakupy w Rio de Janeiro

rio_zakupy_150 Centrum Rio de Janeiro jest bardzo nowoczesne. Znajdziemy tutaj sklepy sieci znanych na całym świecie. Kupowanie czegokolwiek od bardzo sympatycznych i przyjaźnie nastawionych mieszkańców Rio de Janeiro sprawia turystom z całego świata ogromną przyjemność.

Zobacz także inne kierunki