Poznaj Zabytkowe Miasto nad Tamizą (Londyn)

Londyn jest to jedno z najważniejszych i najbardziej atrakcyjnych od strony turystycznej miasto świata. Liczba mieszkańców tego miasta wynosi ponad 8 milionów, co daje drugą (po Moskwie) pozycję w Europie. Coraz większą część ludności miasta nad Tamizą stanowią nasi rodacy, którzy wyemigrowali tam w poszukiwaniu pracy i lepszego życia.

Zwiedzanie Londynu

londyn_zabytek_150 Londyn to miasto o bardzo bogatej historii i ogromnej ilości zabytków. Najważniejsze z nich to:
? Tower of London
? Big Ben
? Katedra św. Pawła
? Most Tower Bridge
? Opactwo Westminsterskie
? Pałac Buckhingham

Londyn to także miasto ze wspaniałymi parkami (np. Hyde Park ) oraz sławnymi muzeami (np. British Museum, Tate Modern, Madame Tussauds ).

Rozrywka w Londynie

londyn_rozrywka_150 Londyn słynie ze znakomitych zespołów piłkarskich, takich jak Arsenal, Chelsea, Tottenham czy West Ham , w których grają najlepsi piłkarze świata. Na stadionie Wembley , oprócz meczy rozgrywanych przez angielską drużynę narodową, organizowane są również rozmaite wydarzenia kulturalne. Swoje koncerty grają w Londynie zespoły, których występy nierzadko przechodzą do historii. Ponadto Londyn to także miasto, które nie śpi i o dobrą zabawę nocą nie jest tu trudno.

Zakupy w Londynie

londyn_zakupy_150 W Londynie znajduje się jeden z najsłynniejszych domów towarowych na świecie ? Harrods . Słabnący kurs brytyjskiego funta sprawia, że zakupy w Wielkiej Brytanii stają się atrakcyjne dla Polaków. Przy odrobinie szczęścia artykuły elektroniczne można nabyć w dużo lepszych cenach niż w Polsce. Podobnie jest z odzieżą, którą szczególnie podczas wyprzedaży można kupić "za grosze".

Zobacz także inne kierunki